INGYENES ECDL OKTATÓANYAG

Forrás: "Informatika a látássérültekér" Alapítvány Honlapja

Közismert, hogy a vak emberek másképp használják a számítógépet, mint a látó társaik, azaz csak a billentyűzet segítségével, billentyűparancsok és billentyűkombinációk által. Mostanáig nem létezett azonban olyan oktatóanyag, amely figyelembe vette volna ezt a sajátosságot, a látássérült tanulók is a látós tananyagokra, illetve a vak tanárok tapasztalatára voltak ráutalva. Évek óta nagy szükség lett volna egy nem csak formátumában, hanem tartalmilag, az oktatás módszertanát tekintve is vakbarát informatikai tananyagra.

Egy ilyen tananyag elkészítésére vált lehetőség a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány (FSZK) "Korlátlan esély" című projektjében, ahol látássérült személyek vettek részt informatikai tanfolyamokon. A képzés segítésére, az FSZK és az "Informatika a látássérültekér" Alapítvány megbízásából Herczeg Lajos készített el egy komplett ECDL Start oktatóanyagot a vak sorstársak számára. A rutinos oktató hosszú évek tapasztalatai alapján készítette el a tananyagot a hét közül öt ECDL modulhoz, melyek a következők:

  • IT alapismeretek
  • Operációs rendszerek
  • Szövegszerkesztés
  • Táblázatkezelés
  • Információ és kommunikáció (Internet és e-mail)

A tananyag szerkesztésében közreműködött Szuhaj Mihály, Szatmári Péter, Hammer Attila, Pál Zsolt (Pille), Fehér István, a felolvasást pedig az MVGYOSZ Hangstúdiójának munkatársai, Parai Sándor és Pregh Balázs végezték.

A tananyag bárki számára hozzáférhető, ingyenesen letölthető alapítvány honlapjának Letöltés oldaláról. A tananyag vakbarát HTML vagy felolvasott (mp3) formátumban érhető el.

A szerző és a szerkesztők egyaránt azt remélik, hogy az ingyenesen hozzáférhető tananyag nagy segítséget nyújt akár a tanfolyami keretek között zajló, akár az önálló informatika-tanuláshoz, és sikerült segítséget nyújtani ezzel a látássérült emberek számára.



 Vissza az előző oldalra 

 Főoldal